Září 2015

Dnešní generace

10. září 2015 v 15:32 | PooBee
Vím, že o tomhle bych mohla říct asi uplný nic [ano nedává to smysl ale nechci být sprostá :D], ale zamyslete se nad tím kolik vám je, co děláte a jaký máte ke všemu přístup.
•Když si povídám s lidmi, se kterými se zrovna seznámím a kouří, tak se jich vždy zeptám jak dlouho [od kolika let]. Nepochopím jak mi odpoví, že kouří od svých dvanácti let a pak vidí dvanáctiletou holku či kluka jak kouří a nadávají. Já začala kouřit od svých patnácti let, dřív jsem to taky zkoušela, ale rozhodně jsem nechodila s cigárem po městě a všem to neukazovala, neměla každý den novou krabičku a od každýho nesockovala, protože bych měla depresi z toho že jsem ještě cigaretu ten den neměla. Přece jen vidět dvanáctiletý děcko jak má u huby cigáro vám přijde divný i když od sebe nejste o tolik let.
• povídala jsem si jednou s desítiletou a jedenáctiletou holkou :) ptali se mě jestli piju a kouřím.. odpověděla jsem že piju příležitostně na oslavách a že tedy kouřím. Pak jsem položila já tu samou otázku jim, sice mi neodpověděli že kouří, ale odpověděli mi že pijou, že je jejich mámy pouští ven do noci a oni chodí se svými kamarády pít. Vyzkoušeli vodku, ruma, víno apod.. V tu chvíli se mi otevřela huba dokořán když mi k tomu dodali že nejslepší je vodka s banánovým džusem. Já jsem poprvé pila s mou mámou na oslavě svých patnáctých narozenin. Neříkám, že to taky neni brzo, ale přece jen pít v desíti letech? Je tahle generace normální?
• jsem teprve ve druháku a samozřejmě v prváku mě taky varovali ať se učím ať na školu nekašlu a ať si na to dám pozor, já si pozor nedávala teď si musím dodělávat klasifikaci a poté si jdu teprve udělat opravky. Když vidím letošní prváky jak už první týden školy zapejkají, jdou si radši zahulit, věčně chodí domů či na intr ožralý a porušujou všechny pravidla co jen jdou chce se mi brečet, protože potom toho budou litovat jako toho lituju já. Neříkám že také neporošuju pravidla... nejsem taková ta hodná co jí mají učitelé a vychovatelé na intru rádi a nejsem ten typ dítěte ze kterýho mají doma radost, taky si užívám a dělám blbosti ale přece jen vše má své meze :)
Každý chce něčeho v životě dosáhnout, ale většina si radši sedne řekne si že to počká a jde si někam vyhulit brko a ožrat se. A takhle je to každý den. O prázdninách je to sranda, o víkendech taky, do jisté míry i v týdnu, ale každý den? Má to smysl?
Je vám 11-14 = kouříte? Pijete? Se*ete na školu?
Má to všechno pro vás smysl? Chcete něčeho v životě dosáhnout? chcete mít rodinu... tak přestaňte.. hulení vám jen vymyje mozek stejně jako alkohol.. cigarety? smrdíte od toho.. u holky je to ještě horší než u kluka... holka má vonět jako nějaká voňavka a né jako popelník... kluk chce z jejích rukou cítit její krém na ruce nebo mejdlo a né cigarety.. z jejího oblečení má vonět vůně máchadla a né kouř... :)